RODINNÉ DOMY NOVA

Share
 

NOVINKA #1 .

NOVA FAMILY (katalóg rady Nova je dostupný po rozkliknutí na konci strany)

Rodinné domy NOVA  sú navrhnuté ako skutočne súčasné moderné rodinné  domy,  ktoré rešpektujú požiadavky na ekonomické, estetické, kvalitné a pohodlné bývanie súčasnej slovenskej rodiny v meste alebo na vidieku. Majú svoju líniu, nezameniteľný architektonický výraz a eleganciu. Rodinné domy rady NOVA  dokazujú, že veľmi dobré bývanie a kvalitnú architektúru a vynikajúce technické parametre je možné dosiahnuť  aj pri menších v rodinných domoch.

Základnými kritériami projektu rodinných domov rady NOVA  sú:

 • Ekonomická nenáročnosť  ( minimalizované obstarávacie náklady na stavbu i pozemok )
 • Energetická úspornosť  ( nízke náklady na prevádzku a údržbu objektu )
 • Jednoduchosť tvaru a konštrukcie  ( nekomplikovaný tvar vhodný pre energeticky úsporné alebo pasívne budovy )
 • Flexibilita ( zmeny podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka )

 

NOVA  je dvojpodlažný rodinný dom modernej koncepcie, pôdorysného rozmeru  

11,775 x 6,10m pri rade MAXI

10,450 x 6,10 m pri rade MIDI

  8,500 x 6,10 m pri rade MINI

Rodinný dom vo variante bez garáže je vhodný na stavebný pozemok šírky cca 14m a dĺžky cca 25-30m (350-420m2), pri variante s garážou sa šírka zväčšuje na cca 15m (450m2) a pri dvojgaráži na cca 16,5m (500m2)Všetky rodinné domy je možné realizovať aj ako samostatne stojace bez garáže.

 • Konštrukcia rodinného domu je nekomplikovaná, zabezpečujúca stabilitu a tuhosť – ideálna pre  drevostavbu. Pultová strecha nie je tu symbolom modernosti ale prvkom jednoduchosti konštrukcie, ktorý nám umožňuje plnohodnotne využiť priestory poschodia.
 • Dispozícia je navrhnutá tak, aby každá časť pôdorysu bola účeln e a funkčne využitá.
 • Tvar a konštrukcia rodinného domu je navrhnutá tak ,aby bolo možné bez veľkých obmedzení individuálne meniť polohu okien  a aby bolo možné riešiť objekt ako energeticky úsporný alebo pasívny. V každom rodinnom dome rady NOVA je ako alternatívny zdroj tepla navrhnutý krb, je však možné použiť aj tepelné čerpadlo resp. solárny systém.
 • Orientácia na svetové strany nie je problémom, pretože nosný konštrukčný systém umožňuje akékoľvek zmeny v dispozícii a prispôsobí sa Vašim konkrétnym požiadavkám a Vášmu konkrétnemu stavebnému pozemku. Všimnite si , že na severnej strane je len jeden otvor na fasáde – vstupné dvere, na ostaných stranách je dom otvorený slnku, najviac od juhu, kde je aj pohodlná záhradná terasa. Do vnútorného priestoru prichádza slnko od rána až do večera.
 • Na prízemí sa nachádzajú účelne riešené denné obytné priestory s potrebným technickým a hygienickým zázemím, v podkroví sa nachádzajú  2 alebo3 spálne a kúpelňa. Balkón slúži okrem svojej prioritnej funkcie aj ako slnečná clona v letnom období, v prípade že zákazník sa rozhodne pre konštrukciu bez balkóna , použije sa ako slnečná clona markíza alebo pergola.
 • Rodinný dom je vhodný na rovinatý alebo mierne svahovitý stavebný pozemok v mestskom alebo vidieckom prostredí. Ku objektu je možné pričleniť garáž alebo dvojgaráž alebo len prístrešok pre auto.
 • Rodinné domy rady NOVA si nevyžadujú veľký pozemok a sú vhodné aj na úzke pozemky.

 

PS: Keď si pozorne preštudujete jednotlivé pôdorysy i pohľady  rodinných domov rady NOVA , predstavíte si vnútorný i vonkajší priestor a porovnáte to so svojimi požiadavkami a možnosťami, zistíte že rodinný dom NOVA  je to čo potrebujete pre svoju rodinu, pretože ak ste v nájme ktorý platíte, splácate cudzí majetok ktorý nikdy nebude Váš, ak ste vo svojom dome splácate svoj majetok, ktorý  navždy zostane Vašej rodine.

Cena projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie a realizáciu  : 1700,- € + DPH

Orientačná cena rodinného domu NOVA 2013:  90 000,- € s DPH

Orientačná cena rodinného domu NOVA 2013 s garážou :  95 000,- € s DPH

Orientačná cena rodinného domu NOVA 2013 s dvojgarážou:  100 000,- € s DPH

Ceny projektovej dokumentácie sú v rozsahu pre vydanie stavebného povolenia s realizačnými detailami, podľa požiadaviek Stavebného zákona a požiadaviek príslušného stavebného úradu. Prípojky na inžinierske siete do vzdialenosti 20m sú v cene projektu. Nadštandartné dodávky PD sa oceňujú individuálne podľa  konkrétnych podmienok

Projekt NOVA MINI

 

Projekt NOVA MIDI

 

Projekt NOVA MAXI

 

Projekt NOVA MAXI 2G

 

Projekt NOVA MAXI 2GS

 

 

home